Příšerné plasty

Obrázek uživatele DMDU

Žijeme v době počítačové, respektive plastové, protože plasty se nám poněkud "přemnožily"! Za chvíli bude plastů v moři více nežli ryb! Plasty se dávají i tam, kde to není nutné. Například tolik probíraná brčka (a víčka) by šla úplně odstranit (byť za cenu drobného nepohodlí v KFC, MacDonalds atd.). Řetězce s rychlým občerstvením pokud vím ani netřídí odpady - zato taková Ikea se chová ekologicky, protože odpady třídí a biologický odpad dává do kompostu. Také plastové obaly některých potravin považuji za nadbytečné (okurky, banány v igelitových sáčcích atd.). V neposlední řadě i spotřební elektronika (například mobilní telefony) by mohla být konstruována s větším využitím kovů - hlavně co se obalu týká. Také mne iritují v plastovém krytu telefonu zalité baterie bez možnosti jejich výměny (alespoň ze strany uživatele). Poškrabaný plastový obal nikdo nevyleští a ohnutý či naražený neopraví (nevyklepe jako by to šlo s plechovým obalem). Na druhou stranu mi vyloženě vadí plechové obaly nápojů (energy drinky, Birell atd.) - kdyby alespoň bylo možné třídění takových kovových odpadů... - ačkoli napadá mne, že by šlo více plechovek odvézt do sběrny (kovošrotu) například s dalším kovovým odpadem. Avšak ani nevím jestli by vykoupili hliník - a kdo by si doma hromadil plechovky, že? Nejvíce mi však vadí, že se odpady dostávají do moří! - a zvláště nerozložitelné plasty s dosud neznámými zdravotními účinky. Když už se nějak zbavovat odpadu mimo recyklaci, tak alespoň ve spalovnách (s filtry v komínech) aby z toho bylo přinejmenším teplo. Odvážení odpadů do řek a moří by se mělo trestat! Také nesouhlasím se skládkami... Stačí jak si poškozujeme přírodu těžbou - mělo bychom více řešit revitalizace! Hrozí nám úbytek vody v krajině, takže další lomová jezera či rybníky by se hodili. Globální oteplování je smutná realita - přinejmenším ozónová díra se stále zvětšuje (některé země pořád používají freony atd.). Lidem se líbí polární záře a přitom je to nezdravé UV (a gama) záření ze slunce (a je vidět z čím dál větší dálky od pólu). Dochází nám zdroje (například v ČR už skoro není uhlí) a blížíme se konci světa tak jak jej známe...

Lidé se podle mně na této planetě přemnožili a jako v případě každého druhu, který se kdy přemnožil budou čelit masovému vymírání, pokud se o něj dokonce sami nepostarají (tolik má vize pro Armageddon). Naše inteligence to teoreticky může odvrátit - avšak to by jsme ji museli patřičně používat!

Nejsem členem Greenpeace ani jiné ekologické organizace a ani se nepovažuji za ekoložku - a ani takovou odbornost doufám mít nemusím abych mohla napsat výše uvedená sdělení. Ráda bych i touto cestou prosazovala větší péči o životní prostředí! Jiné nemáme (a mít nebudeme, protože podle mně se lidé na Mars nedostanou a každopádně tam nedokáží žít a natož teraformovat). Problémem není ani tak energie, ale samota (a voda). Omlouvám se za pesimistický (respektive realistický) názor. - duchovní Učitelka Ariya Jotla (webmasterka tohoto webu).

Tagy: 

Sdílejte!

Přidat komentář

Wysiwyg public

  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.

Filtered HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.