Pět úrovní myšlení

Obrázek uživatele DMDU

Duchovní Mistr Radan Chrobok učí, že každý člověk má k dispozici níže vysvětlených pět úrovní myšlení:

  1. ZÁVISLÁ (nejen drogově!) - beze snů, zaslepená, "zaseklá" osoba (zotročená zvyklostmi), vyhaslá, bez jakékoliv chuti se sebou něco dělat. Doslova "vařená žába", která nevyskočí z hrnce s postupně se ohřívající vodou až k bodu varu (nejen pořekadlo, avšak prověřený pokus). Příklad: "Teď hned tři sta korun!" - neřeší co bude zítra, třeba ani jestli bude mít na osobní potřeby, jedná jako ohromně omezený, duchaprázdný člověk.
  2. PŘÍZEMNÍ (přisluhovačská) - např. "zombícký zaměstnanec", zlenivělý člověk "s klapkami na očích", který nemá žádné vlastní cíle - pouze přežít...
  3. SNAŽIVÁ (i soukromý podnikatel / OSVČ) - "myšlení v kleci", neboli odtud - potud. Naivní či (jinak) omezená osoba, která nemá dostatek znalostí, ani vlastní pevné vůle, a tak plní sny ostatních. "Šelma v kleci", která má tendenci tam se vracet i po otevření klece.
  4. CTIŽÁDOSTIVÁ - průlomové přemýšlení - podnikatel, firma, s.r.o., zvládá zaměstnance, ale stále ještě slouží státu. Plní si své sny (?!)...
  5. NEZÁVISLÉ NASTAVENÍ - skvělý spolupracovník až sdružení společností. Pestré přemýšlení, překračování běžných možností, myšlení mimo rámec, nové nápady vč. vynálezů, vize - inspirace i pro ostatní. = "Mistrovské myšlení".

Pokud si myslíte, že jste alespoň na třetí úrovni, tak se k nám můžete přidat, avšak počítejte s tím, že většina z nás je na 4. až 5. úrovni. Pokud si chcete svoji úroveň myšlení otestovat, tak můžete například podstoupit test jak jste na tom se Spravedlností - viz související článek http://skola-zdravi.cz/?clanek=oko-za-oko-zub-za-zub. Pokud dosáhnete výsledku toho testu bez nápovědy (!) a s nanejvýš jednou chybou, tak nám napište - rádi Vás pochválíme a zpřístupníme Vám i důvěrná data DMDU!

Související články

Tags: 

Sdílejte!

Souznění

Pokud souzníte s námi, tak můžete (a měli byste) přispět penězi! Uvítáme také, když se k nám přidáte.

Číslo účtu je 402526013/0800 - prosíme vyplňte variabilní symbol 7902171309. Předem Děkujeme!